Hudební pořad o Norbertu Frýdovi dne 16. 10. 2021 na sále KD Drmoul

Koncert bude začínat již v 17.30 hodin.

Klub žen Drmoul ve spolupráci s obcí Drmoul připravil hudební pořad o Norbertu Frýdovi dne 16. 10. 2021 v 17.30 hodin na sále kulturního domu Drmoul. Koncert je vzpomínkou 45. výročí úmrtí Norberta Frýda a 110. výročí narození Karla Reinera. Vstup je zdarma.

Pořad o Norbertu Frýdovi vychází z jeho spolupráce s hudebním skladatelem Karlem Reinerem v době okupace, kdy oba dva byli pronásledováni tzv. Norimberskými zákony. Před deportací v Terezíně napsal Norbert Frýd pásmo dětské poezie Květovaný kůň, které zhudebnil právě Karel Reiner a bylo určeno pro starší děti. V Terezíně pak oba pracovali na různých pořadech, Frýd také jako režisér na představení Ester. Zpěvačka a pianistka Aida Mujačič upravila melodie této společné práce. Norbert Frýd v rodinné kronice Hedvábné starosti při vojenské anabázi svého tatínka Alfréda barvitě hovoří o bosenských milostných písních sevdalinkách. Tento repertoár je také do pásma zařazen pro určitý kontrast k tvorbě novější a zároveň ukazuje svět Frýdova rodinného prostředí. Vedle toho zazní i několik tradičních židovských písní, o nichž Norbert Frýd také často psával.

Pořadem provází Pavel Straka z Památníku Terezín, pianistka a zpěvačka Aida Mujačič

plakát

Vytvořeno: 15. 7. 2021